Przychodnia dla Zwierząt Cztery Łapy to firma z 18-letnią tradycją.

 Firma została założona w 2002 roku jako Gabinet Weterynaryjny  Cztery Łapy . Pierwsza jej lokalizacja znajduje się się przy ul. Armii Krajowej 23 w lokalu użytkowym  z tyłu bloku mieszkalnego.

Lokal jest niewielki bo ma zaledwie 35 m, dysponuje małym gabinetem przyjęć i i jeszcze mniejszą poczekalnią.

Początkowo firma funkcjonuje jako jednoosobowa działalność gospodarcza z silnym wsparciem żony

<br />
<center>MARTA BLICHARZ</center><br />

MARTA BLICHARZ

manager jakości TÜV

, jednak wraz z rozwojem i upływem czasu istnieje potrzeba zatrudnienia drugiego lekarza .

W kwietniu 2007 roku do zespołu dołącza lekarz weterynarii Aneta Gadecka-Benderz absolwentka wydziału medycyny weterynaryjnej Uniwersytety Przyrodniczego we Wrocławiu. Rok 2007  to kolejny milowy krok w rozwoju , firma  zmienia lokalizację i zyskuje większy lokal  przy ul. Żeromskiego 8.

Gabinet Cztery Łapy ma do dyspozycji 55 m na których udaje się wygospodarować, gabinet przyjęć, salę operacyjną, stoisko z artykułami zoologicznymi i sporo większą poczekalnię. W tym czasie do  firmy zostaje zakupiony aparat ultrasonograficzny oraz aparatura medyczna do analizy krwi.W gabinecie pojawia się  również niewielkie pomieszczenie wygospodarowane na szpitalik.

Firma dzięki świadczonym na wysokim poziomie usługom medycznym stale  buduje i umacnia dobrą markę na lokalnym rynku.

Mijają lata , kadra ciągle się dokształca biorąc udział w sympozjach  i konferencjach w tym czasie właściciel firmy lek.wet. Augustyn Blicharz kończy dwuletni kurs Choroby małych zwierząt  w Instytucie Weterynaryjnym w Puławach i rozpoczyna trwającą trzy lata specjalizację z zakresu chirurgii weterynaryjnej  na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W 2016 roku lek.wet. Augustyn Blicharz uzyskuje dyplom specjalisty z zakresu chirurgii weterynaryjnej i rozszerza zakres usług w tej dziedzinie.

 Gabinet w tym czasie zatrudnia dodatkowo  średni personel medyczny czyli technika weterynarii

Już po kilku latach funkcjonowania w nowym miejscu okazuje się ,że metraż 55 m jest jednak  zbyt mały.

Pojawia się koncepcja stworzenia wolno stojącej przychodni z profesjonalnie wyposażonymi gabinetami i blokiem operacyjnym.

Dzięki staraniom menedżera firmy a prywatnie żony dr Blicharza rusza kolejna tym razem duża inwestycja  mianowicie rozbudowa i przebudowa zakupionego budynku technicznego po dawnej wymiennikowni ciepła na ul. Murarskiej.

Prace remontowo-budowlane trwają 3 lata i przysparzają właścicielom wiele kłopotów.

Szczęśliwie w lutym 2019 roku następuje otwarcie nowej przychodni  w której działają dwa gabinety przyjęć, Pracownia USG i RTG, Blok Operacyjny z wygodnym szpitalem, duża wygodna poczekalnia i dobrze zaopatrzone stoisko z artykułami dla zwierząt.

W chwili obecnej  Przychodnia dla Zwierząt Cztery Łapy  współpracuje dodatkowo z dwoma lekarzami weterynarii , którzy pełnią stałe dyżury  -lek.wet. Karol Radosiński i lek.wet. Karol Dynarek.

Mamy też przyjemność współpracować z Dr n wet. Łukaszem Adamkiem   z Lublina specjalistą z dziedziny dermatologii i alergologii.

Kadra ciągle się dokształca wychodząc naprzeciw wymaganiom współczesnej medycyny weterynaryjnej.

 Misją firmy pozostaje niezmiennie od początku jej działalności